Kdo jsme? 

Lucka Nováková

Po studiu sociální práce jsem pracovala 14 let v ústecké rodinné poradně, kde jsem se v rámci činností zaměřovala také na práci s náhradními rodinami a na preventivní a osvětové programy pro děti a mládež. Od roku 2014 jsem začala vykonávat profesi klíčové pracovnice v rámci činnosti doprovázení pěstounů. Práce s pěstouny mě baví, zajímá a rozhodně nikdy nenudí. Někdy to dokáže být dokonce i pěkný adrenalin. Ale stojí to za to…co je víc než nabídnout svoje „hnízdo“ opuštěnému ptáčeti?

Když potřebuji vypnout, jsem ráda se svojí rodinou a kamarády. Tancuji, chodím po horách a čtu.

 

Hanka Hokrová

Jsem sociální pracovnice. Pracovala jsem v dětském domově, v azylovém domě a s lidmi se zdravotním postižením. Pěstounské rodiny doprovázím již čtvrtým rokem. Nejprve jsem měla pouze přechodné pěstouny, později jsem začala doprovázet i dlouhodobé a příbuzenské pěstouny. Díky svému zaměstnání jsem poznala svět lidí, kteří na sebe vzali nelehké břímě dávání lásky a péče dětem, kterým ji nemohli nebo nechtěli dát vlastní rodiče. Pěstouni jsou mi inspirací, učím se od nich, vážím si jich a obdivuji je.

Mám velkou rodinu a spoustu fajn přátel, a jim všem věnuji většinu svého volného času.  Pokud tedy neležím s knihou, nejsem na nějaké kulturní akci nebo se neprocházím přírodou.

Tereza Hoskovcová

Více než kreativním členem, jsem spíše technickou podporou spolku. Můj příspěvek organizaci spočívá v podpoře správného chodu techniky, sociálních sítí i webových stránek. Svoji vášeň pro informatiku mohu promítat do pomoci rodinám náhradní péče a ušetřit tak čas Hance a Lucce.  

Co nabízíme

Školení – tzn. Hotovky

Kurzy na míru – na objednání

Mentorovací program

Individuální konzultace

Eventy – Kafe s pěstouny